Spanning Loopt Op: Ferrari Heerst in VT2

0
16

Op het circuit van Monza, de ‘Tempel van Snelheid’, was het een spannende tweede vrije training (VT2) waarbij Carlos Sainz van Ferrari de snelste tijd liet noteren. De Tifosi waren uiteraard dolenthousiast. Terwijl Max Verstappen, de huidige leider in het kampioenschap, in de eerste vrije training (VT1) nog domineerde, zakte hij in VT2 naar een vijfde plaats. Deze ontwikkelingen zijn tekenend voor het onvoorspelbare Formule 1-seizoen van dit jaar.

Ferrari in de Schijnwerpers: Carlos Sainz en Charles Leclerc

Carlos Sainz lijkt te hebben geprofiteerd van het thuisvoordeel. Met een tijd van 1’21.355 in VT2 toonde hij zijn snelheid en techniek. Dit was een verbetering van meer dan een seconde vergeleken met zijn tijd in VT1. Zijn teamgenoot Charles Leclerc, ondanks een zesde plaats, bleek ook competitief te zijn en het is duidelijk dat Ferrari sterk is op hun thuiscircuit.

Verstappen en Red Bull: Tijdelijke Dip of Strategische Keuze?

De prestaties van Verstappen en zijn teamgenoot Sergio Perez in VT2 waren gemengd. Terwijl Perez zijn derde plaats uit VT1 kon behouden, zelfs na een kort uitje in de grindbak, viel Verstappen terug naar de vijfde plaats. Het roept vragen op: is dit een tijdelijke dip voor Verstappen of wellicht een strategische keuze van Red Bull, misschien met het oog op bandenmanagement?

McLaren in Opkomst: Lando Norris en Oscar Piastri

McLaren, dat de afgelopen jaren steeds sterker is geworden, had ook een goede dag. Lando Norris verbeterde zijn zevende plaats uit VT1 naar een tweede plaats in VT2, dicht achter Sainz. Zijn teamgenoot Oscar Piastri maakte ook een sterke opmars, van de elfde naar de vierde plaats, wat een veelbelovend teken is voor het team uit Woking.

Overige Teams en Coureurs

Opmerkelijk was ook de sterke prestatie van Alexander Albon voor Williams, die van de tiende naar de zevende plaats klom tussen de twee sessies. De ervaren Fernando Alonso hield ook stand met een achtste plaats in VT2, vergelijkbaar met zijn zesde plaats in VT1.

Het was verrassend om Lewis Hamilton, een zevenvoudig wereldkampioen, te zien worstelen. Na een matige achtste plek in VT1, daalde hij zelfs naar de zeventiende plaats in VT2. Zijn teamgenoot George Russell deed het iets beter maar kon niet imponeren met een negende plek.

Conclusie en Vooruitzichten

De tweede vrije training heeft verschillende intrigerende plotlijnen en dynamieken opgeleverd die het Grand Prix-weekend in Monza nog spannender maken. Ferrari lijkt in vorm, maar de sterke prestaties van McLaren en de aanhoudende dreiging van Red Bull kunnen niet worden genegeerd. En dan zijn er nog de mysterieuze prestaties van Mercedes; kunnen zij terugslaan in de kwalificatie?

Terwijl we ons opmaken voor de kwalificatie en de race zelf, blijft één ding zeker: het podium is nog lang niet beslist. De prestaties in de vrije trainingen hebben aangetoond dat de uitkomst van de Italiaanse Grand Prix iedereen kan verrassen. Het belooft een zinderende race te worden vol onvoorspelbare wendingen.

PosLandCoureurTeam#RondenTijdVerschilKm/u
1SpanjeCarlos SainzFerrari55231’21.355256.343
2VKLando NorrisMcLaren420+0.0190.019256.283
3MexicoSergio PerezRed Bull Racing1117+0.1850.166255.761
4AustraliëOscar PiastriMcLaren8121+0.1900.005255.745
5NederlandMax VerstappenRed Bull Racing120+0.2760.086255.476
6MonacoCharles LeclercFerrari1623+0.3610.085255.210
7ThailandAlexander AlbonWilliams2319+0.6240.263254.391
8SpanjeFernando AlonsoAston Martin Racing1416+0.7160.092254.106
9VKGeorge RussellMercedes6320+0.8210.105253.782
10DuitslandNico HülkenbergHaas F1 Team2719+0.9360.115253.427
11DenemarkenKevin MagnussenHaas F1 Team2021+1.2190.283252.558
12FinlandValtteri BottasAlfa Romeo7719+1.2400.021252.494
13FrankrijkPierre GaslyAlpine1022+1.2960.056252.323
14JapanYuki TsunodaAlphaTauri2223+1.3410.045252.186
15FrankrijkEsteban OconAlpine3122+1.3610.020252.125
16VSLogan SargeantWilliams224+1.4000.039252.006
17VKLewis HamiltonMercedes4423+1.4280.028251.921
18Nieuw-ZeelandLiam LawsonAlphaTauri4023+1.8120.384250.758
19ChinaGuanyu ZhouAlfa Romeo2420+1.9910.179250.219
20CanadaLance StrollAston Martin Racing182
Uitslag 2e vrije training Grand Prix van Italië 2023