Uitslag 1e vrije training GP van Italië

0
42

Hoewel het de thuis Grand Prix van Ferrari is, was het Max Verstappen die de headlines stal door de snelste rondetijd neer te zetten tijdens de 1e training. De Nederlandse Red Bull-coureur was net iets sneller dan de Ferrari-rijder Carlos Sainz, wat de vele Tifosi toch een voorzichtige glimlach bezorgde.

Dominantie van Red Bull Racing en Ferrari

Verstappen, die een tijd van 1’22.657 noteerde, was ongenaakbaar en zijn snelheid werd onderstreept met een indrukwekkende gemiddelde snelheid van 252.305 km/u. Sainz zat hem echter dicht op de hielen met een verschil van slechts 0.046 seconden, wat op zijn thuisbaan een positief signaal is voor de Ferrari-fans. Sergio Perez, Verstappen’s teamgenoot bij Red Bull Racing, zette de derde tijd neer, op een kleine twee tienden achter zijn teamgenoot.

Problemen Bij Alfa Romeo en Red Bull

De training verliep voor Alfa Romeo minder succesvol. Beide coureurs, Valtteri Bottas en Guanyu Zhou, hadden bij het uitgaan van de pitbox al direct technische problemen. Gelukkig voor het team werden deze problemen snel verholpen.

Ook Max Verstappen had te maken met een klein euvel; zijn helm zat te los en werd door de luchtweerstand omhoog geduwd. Dit is natuurlijk verre van ideaal tijdens een training op hoge snelheid, maar het probleem werd snel opgelost en Verstappen kon zijn training moeiteloos vervolgen.

PosLandCoureurTeam#RondenTijdVerschilKm/u
1NederlandMAX VERSTAPPENRed Bull Racing1311’22.657252.305
2SpanjeCARLOS SAINZFerrari5528+0.0460.046252.164
3MexicoSERGIO PEREZRed Bull Racing1130+0.1770.131251.766
4MonacoCHARLES LECLERCFerrari1622+0.3090.132251.365
5Verenigd Kon.GEORGE RUSSELLMercedes6328+0.5320.223250.691
6SpanjeFERNANDO ALONSOAston Martin1424+0.5570.025250.616
7Verenigd Kon.LANDO NORRISMcLaren422+0.5840.027250.535
8Verenigd Kon.LEWIS HAMILTONMercedes4426+0.6120.028250.450
9JapanYUKI TSUNODAAlphaTauri2223+0.6140.002250.444
10ThailandALEXANDER ALBONWilliams2318+0.7870.173249.925
11AustraliëOSCAR PIASTRIMcLaren8124+0.7890.002249.919
12Verenigde Sta.LOGAN SARGEANTWilliams221+1.0040.215249.277
13Nieuw-ZeelandLIAM LAWSONAlphaTauri4029+1.1760.172248.765
14FrankrijkPIERRE GASLYAlpine1026+1.2740.098248.475
15FinlandVALTTERI BOTTASAlfa Romeo7717+1.2950.021248.413
16DuitslandNICO HÜLKENBERGHaas F1 Team2723+1.4100.115248.073
17FrankrijkESTEBAN OCONAlpine3126+1.4330.023248.005
18BraziliëFELIPE DRUGOVICHAston Martin3424+1.4830.050247.858
19DenemarkenKEVIN MAGNUSSENHaas F1 Team2024+1.5600.077247.631
20ChinaGUANYU ZHOUAlfa Romeo2417+1.5750.015247.587
Uitslag 1e vrije training GP Italië 2023

(C)Foto: Red Bull Content Pool